Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

_WYNIKI_ VI Otwarty Powiatowy Turniej gry w karty 3-5-8, 07.03.2010r.

W dniu 07.03.2010 r.odbył się IV Otwarty Powiatowy Turniej gry w karty 3-5-8.

O godz. 10:00 87 uczestników zasiadło do 29 stołów, aby rozegrać pierwszą partię.

Po drugiej rundzie wycofały się 3 osoby, więc ostatnią partię gry rozegrano przy 28 stołach.

Dziękujemy za udział i gratulujemy!!!

 

Nagrody specjalne:

Najlepsza uczestniczka – Ewa Szymańska
(Puchar ufundowany przez Burmistrza Pisza)

Najstarszy uczestnik – Jan Sznajder
(Puchar ufundowany przez V-ce Ministra Zbigniewa Włodkowskiego)

Najmłodszy uczestnik – Maciej Damięcki
(Puchar ufundowany przez V-ce Ministra Zbigniewa Włodkowskiego)

WYNIKI

IV Powiatowy Otwarty Turniej gry w karty 3-5-8

Pisz, 7 marca 2010 r.

             

miejsce

Zawodnik

R1

R2

R3

D

Wynik

1

Waszkiewicz Tadeusz

20

26

13

9

59

2

Szczech Dariusz

18

21

13

9

52

3

Tańcula Janusz

1

24

14

9

39

4

Długozima Stanisław

28

11

12

8

51

5

Damięcki Mariusz

14

31

2

8

47

6

Kasperczyk Bogdan

32

3

8

8

43

7

Hermanowski Marek

22

-6

26

8

42

8

Jasiński Artur

4

13

16

8

33

9

Karpiński Zbigniew

0

9

15

8

24

10

Cygan Karol

9

19

-5

8

23

11

Radwański Edward

7

9

3

8

19

12

Małecki Marek

11

-9

12

8

14

13

Strękowski Bogdan

4

1

6

8

11

14

Borkowski Marek

-3

4

5

7,5

6

15

Szymaniak Szczepan

-18

21

51

7

54

16

Giglewicz Krzysztof

-1

13

28

7

40

17

Skrzatek Maciej

22

28

-15

7

35

18

Nikiel Sławomir

-15

17

26

7

28

19

Pietrzyk Mieczysław

3

27

-5

7

25

20

Kosche Zygfryt

20

-22

25

7

23

21

Lesiak Roman

27

-8

4

7

23

22

Filipkowski Mariusz

-4

9

12

7

17

23

Romot Jan

-5

22

-5

7

12

24

Tarasiewicz Kazimierz

2

17

-9

7

10

25

Suchwałko Krzysztof

20

-6

-7

7

7

26

Szymańska Ewa

6

-2

3

7

7

27

Wojciechowski Marcin

-19

14

12

7

7

28

Januszewicz Sławomir

24

7

-25

7

6

29

Wrona Wiesław

7

-2

-2

7

3

30

Pijanowski Andrzej

-5

-9

15

7

1

31

Radzikowski Ryszard

-6

2

5

7

1

32

Wieczorek Paweł

3

-7

3

6,5

-1

33

Zdunek Edward

-1

-3

3

6,5

-1

34

Jasiński Zbigniew

-6

31

-1

6

24

35

Kalinowski Grzegorz

6

24

-11

6

19

36

Ducki Paweł

25

1

-11

6

15

37

Skibicki Mirosław

-12

10

16

6

14

38

Choiński Mirosław

1

-15

26

6

12

39

Rogiński Krzysztof

-10

24

-8

6

6

40

Konopka Adam

-25

26

4

6

5

41

Wilimczyk Bogdan

-4

-13

22

6

5

42

Waszkiewicz Ewa

2

-20

22

6

4

43

Alicka-Truszkowska Katarzyna

-24

30

-5

6

1

44

Borkowski Marcin

-2

7

-4

6

1

45

Wróblewski Paweł

10

-4

-8

6

-2

46

Łapiński Ryszard

-1

-4

2

6

-3

47

Kalinowski Mariusz

-2

2

-4

6

-4

48

Tomasiewicz Ireneusz

16

0

-21

6

-5

49

Pietrzyk Łukasz

8

-20

4

6

-8

50

Chludziński Mirosław

1

-15

4

6

-10

51

Kwidzyński Marek

-10

12

-14

6

-12

52

Sznajder Jan

13

-22

-4

6

-13

53

Kownacki Cezary

10

-9

-15

6

-14

54

Podchul Paweł

-10

-18

7

6

-21

55

Gryglik Lech

-6

2

-10

5,5

-14

56

Zyśk Przemysław

-10

27

-3

5

14

57

Motyka Marian

0

6

-7

5

-1

58

Andrzejewski Bogusław

-11

4

1

5

-6

59

Kakowski Bogdan

28

-14

-20

5

-6

60

Woźniak Marek

-8

-4

6

5

-6

61

Owsianko Mariusz

14

-25

3

5

-8

62

Stefański Bartłomiej

8

-10

-6

5

-8

63

Wilimczyk Krzysztof

-5

1

-7

5

-11

64

Romachów Dariusz

15

-21

-8

5

-14

65

Giglewicz Zdzisław

-22

5

0

5

-17

66

Choiński Norbert

18

-20

-21

5

-23

67

Gajda Piotr

-17

-2

-4

5

-23

68

Goliński Paweł

-34

-2

6

5

-30

69

Rogiński Waldemar

7

-7

-30

5

-30

70

Truszkowski Tomasz

4

-1

-37

5

-34

71

Bessman Zbigniew

-10

-6

-19

5

-35

72

Truszkowski Mirosław

-20

-35

20

5

-35

73

Rutkowski Wiesław

-1

7

-9

4

-3

74

Król Szymon

4

-12

-3

4

-11

75

Andruszko Rafał

-3

-10

0

4

-13

76

Żółtowski Łukasz

-3

-6

-7

4

-16

77

Żmieńko Marian

-11

-16

0

4

-27

78

Grajko Dariusz

-9

-11

-18

4

-38

79

Małż Stanisław

-16

-19

-9

4

-44

80

Jasiński Tadeusz

-12

-20

-13

4

-45

81

Wojciechowski Rafał

-18

4

-32

4

-46

82

Bajno Karol

-24

-24

-6

4

-54

83

Makowski Łukasz

-19

-18

-13

3

-50

84

Damięcki Maciej

-16

-27

-14

3

-57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA

IV POWIATOWY OTWARTY TURNIEJ w grę 3-5-8

Pisz, 07 marca 2010 r.

       I.            Cel imprezy:

  1. Integracja społeczność powiatu Pisz.
  2. Atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.
  3. Popularyzacja gry karcianej, rozwijającej zdolność logicznego myślenia.
  4. Wyłonienie najlepszych graczy w powiecie.

    II.            Organizatorzy:

-        Urząd Miejski w Piszu,

-        Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu,

-        Piskie Towarzystwo Brydża Sportowego PISA w Piszu,

-        Towarzystwo gry w karty 3-5-8 w Piszu,

-        Kierownik zawodów: Jerzy Malczyk,

-        Sędzia Główny: Wiktor Augoff.

 III.            Termin i miejsce zawodów:

  1. Impreza odbędzie się w Starym Ogólniaku w Piszu, ul. Sikorskiego w dn. 07 marca 2010 r.
  2. Godzina rozpoczęcia zawodów 1000.
  3. Biuro zawodów czynne w dniu imprezy od godz. 900.

 IV.           

Warunki uczestnictwa w zawodach.

  1. Impreza ma charakter otwarty.
  2. Prawo uczestnictwa mają wszyscy chętni.
  3. Warunkiem uczestnictwa w imprezie, jest dokonanie telefonicznego lub osobistego zgłoszenia w M-GOSiR w Piszu do 05.03.2010r. oraz potwierdzenie w dniu zawodów.

    V.            Nagrody:

  1. Puchary za miejsce I, II, III oraz dla najlepszej kobiety.
  2. Przewidziane są nagrody rzeczowe od I-go miejsca aż do wyczerpania nagród. Pierwszeństwo w wyborze nagrody ma zawodnik, który zajął wyższe miejsca
    w punktacji ogólnej.
  3. Opłaty startowe od uczestników Turnieju po 10 zł, młodzież ucząca się oraz emeryci i renciści 5 zł.

 VI.            Program minutowy:

1000                 Zakończenie zapisów.
1015                 Otwarcie zawodów.
1020                 Losowanie I rundy.
1030                 Rozpoczęcie I rundy.
1200                 Zakończenie I rundy.
1210                 Rozpoczęcie II rundy.
1345                 Zakończenie II rundy.
1350-1415         przerwa obiadowa
1420                 Rozpoczęcie III rundy.
1600                 Zakończenie III rundy.
1620                 Zakończenie zawodów, wręczenie pucharów, nagród rzeczowych.

  1. Przepisy gry.
  2. Rozpoczęcie gry zaczyna się od losowania zdającego. Zdającym zostaje gracz, który wyciągnie najstarszą kartę. Gracz, który wyciągnie drugą najstarszą kartę obiera kozyr. Ustala się starszeństwo kolorów przy tych samych figurach bądź blotkach: pik, kier, karo, trefl.
  3. Każdy uczestnik rozgrywanej partii na sześć + rozdań tj. 4 kolory oraz bez lew i bez atu.
  4. W przypadku grania bez lew osoba rozgrywająca ma limit 3 lew do wzięcia, rozdający – limit 8 lew.
  5. Jeżeli nie mamy karty do zagranego koloru musimy dołożyć kozyra. Nie ma obowiązku przymusowego przebijania zagranej karty przeciwnika, dotyczy to również koloru atutowego.
  6. Każdy z uczestników rozgrywa 3 partie.
  7. Za zwycięstwo w każdej partii zawodnik zdobywa tzn. „duże punkty” za I m-ce 3 pkt., za II m-ce 2 pkt., za III m-ce 1 pkt.
  8. Zwycięzcę turnieju zostaje gracz, który zdobędzie największą ilość „dużych punktów”. W przypadku uzyskanej równej ilości „dużych punktów” przez kilku lub kilkunastu graczy, o kolejności decyduje ilość „małych punktów” a następnie największa ilość punktów zdobytych w jednej z trzech partii.
  9. Kozyra obiera się z 6 (sześciu) kart.
  10. Wymianę kart odbywa się w następujący sposób:

a)      Pierwszą kartę od przeciwnika wymienia gracz, który musi zebrać największą ilość lew.

b)      Gracze nie wymieniają kart, gdy grany jest wariant „bez lew” lub „bez atu”.

c)      Oddający oddaje kartę najwyższą w danym kolorze, jeżeli takiej nie posiada, zwraca kartę którą otrzymał.

d)     Jeżeli oddający otrzymuje kozyr może oddać dowolną kartę.

e)      Wymiana kart odbywa się na stole, włożenie kart do ręki następuje dopiero gdy zawodnik wymieniający otrzymał karty we właściwym kolorze.

f)       Mus pokazywany jest po wymianie kart, gdy gramy warianty: pik, kier, karo i trefl.

10.  Kary za zagranie, wymianę niewłaściwej karty, nie odłożenie 4-ch kart przed rozgrywką: -8, +4, +4.

11.  Po upływie czasu rozgrywanie partii jest ona zakończona i spisywany jest aktualny wynik.

12.  Wszelkie spory rozstrzyga Sędzia Główny.

13.  W trakcie zawodów obowiązuje zakaz palenia oraz spożywania napojów alkoholowych.

SPONSORZY, którym serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród J

Firma

Alkohole Świata, Michał Białczak

ALTRONIK

Andrzej Wezdecki

ASTRA, Marek Komosiński

Bank Spółdzielczy w Mikołajkach

Cafe Bar BASZTA, Lucjan Bazydło

COMPLAND, Bartłomiej Witka

Części samochodowe, Elżbieta Szczech

ERGUM, Mariusz Damięcki

Euro Wypożyczalnia, Hanna Sobolewska

Firma Remontowo-Budowlana, Grzegorz Duda

FOTO-OPTYKA s.c., B. i B. Andrzejewscy

HE ELEKTROBEST, Zbigniew Bessman

MEPROZET w Orzyszu

Mini-Max, Stanisław Bigda

PHU GROT, Jacek Olszewski

PHU POLARIS, Andrzej i Wiesław Krzyżańscy

Starostwo Powiatowe w Piszu

Telewizja Nowej Generacji N

Towarzystwo 3-5-8 w Piszu

Urząd Miejski w Piszu

Warmińsko-Mazurski Bank Spółdzielczy o/Pisz

 

Data powstania: wtorek, 16 lut 2010 15:35
Data opublikowania: wtorek, 16 lut 2010 15:40
Opublikował(a): Wojciech Stawecki
Zaakceptował(a): Wojciech Stawecki
Artykuł był czytany: 2542 razy